دستگاه شارژ گاز کولر مناسب و با کیفیت

دستگاه شارژ گاز کولر مناسب و با کیفیت برای ماشین های سواری

سیستم خنک کننده اتومبیل

دستگاه شارژ گاز کولر مناسب و با کیفیت

کولر و ایرکاندیشن (AIR CONDITION & COOLING SYSTEM) خودرو از ملزومات هر خودرو می باشد و موجب آسایش راننده و سرنشینان در خودروهای سواری و کارایی و بازدهی موثر راننده در خودروهای عمومی و تجاری می باشد و بدون شک امروزه خودرو بدون کولر یا سیستم سرمایشی اتوماتیک با استقبال خریداران خودروهای سواری و تجاری مواجه نمی شود.

یکی از مهمترین اجزای خودرو در فصل تابستان کولر می باشد ولیکن با توجه به تغییر اقلیم و گرم شدن کره زمین دیگر ما نیازمند آن فقط در تابستان نیستیم و تقریباً در شش ماه سال در مناطق متعدل نیازمند آن هستیم. سیستم تبرید و خنک کننده خودرو که همان کولر یا ایرکاندیشن می باشد بوسیله گاز مبرد مخصوص وظیفه ایجاد سرمای مطبوع در اتاق خودرو را بر عهده دارد . سیستم کولر خودرو های سواری و تجاری از چند قسمت اساسی تشکیل شده است که به اختصار می توان به کمپرسور، اواپراتور، رادیاتور کولر(کندانسور)، فن، خشک کننده و … اشاره داشت .

کمپرسور (Compressor) یکی از مهم ترین اجزای این مجموعه است زیرا که وظیفه آن به حرکت درآوردن گاز مبرد از نوع 1234YF R134a & در درون سیستم کولر می باشد. نیروی محرکه کمپرسور از موتور خودرو تامین میشود که به وسیله تسمه و فولی به موتور متصل است، دراینجا یک تذکر مهم و ضروری مربوط به روغن کمپرسور است که بایستی از غلظت و میزان آن کاملاً مطمئن باشید.

اواپراتور (Evaporator) نیز یکی از اجزای مجموعه سیستم خنک کننده اتومبیل بشمار می رود که وظیفه آن گرفتن رطوبت اتاق خودرو ، تقطیر که همان جداسازی رطوبت محیط از هوای خنک موجود در اتاق خودرو میباشد و وظیفه دیگر آن ایجاد برودت و سرما مطبوع در داخل کابین خودرو می است.

رادیاتور کولر یا کندانسور (Condenser) هم وظیفه تبادل حرارتی گاز را در این سیستم بر عهده دارد که گرمای گازی که از اواپراتور برمی گردد توسط فن قوی و موثر خنک و سپس به بیرون منتقل می کند و باعث خنک شدن گاز می شود که نهایتاً موجب تسهیل در جریان گردش و سیرکولیشن گاز می گردد.

فن کولر، مکش یا رانش هوا را از سطح کندانسور انجام می دهد که کمک به تبادل حرارتی گاز داخل رادیاتور کولر که همان خنک شدن گاز میباشد انجام میدهد.

متاسفانه در کشور ما اغلب تعمیرکاران با وجود خودروهای بسیار پیشرفته و گران قیمت و با دسترسی به دستگاه های پیشرفته و اتوماتیک و با دقت بالا شارژ گاز کولر، هنوز هم از روش قدیمی برای شارژ گاز کولر خودرو استفاده می کنند؛ بدین صورت که با تهیه یک کپسول گاز کولر و دو عدد گیج فشار بالا و فشار پایین مستقیماً اقدام به شارژ گاز می نمایند و خیلی ابتدایی شیلنگها به ورودی های فشار بالاو پائین خودرو متصل می کنند و اقدام به تزریق گاز می نمایند. آین دست تعمیرکاران هیچ شناخت و آگاهی از ساختمان کمپرسور کولر ندارند و تصور اشتباهشان این است که کمپرسور فقط گاز نیاز دارد درصورتیکه کمپرسور بدون روغن مخصوص همانند موتور خودرو که بدون روغن باشد آسیب جدی و جبران ناپذیری می بیند، علاوه براینکه بایستی عمل جداسازی روغن از هوای خنک را نیز درنظر داشت که با روشهای سنتی ذرات معلق میکرونی روغن کمپرسور در هوای داخل خودرو پخش و باعث آلودگی مزمن در خودرو و سرنشینان می شود.

طبق مطالعات انجام شده غلط بودن این روش و مضر بودن آن برای سیستم کولر خودرو به اثبات رسیده است. چراکه کمپرسور سیستم کولر خودرو برای صحیح کار کردن احتیاج به روغن گاز کولر دارد که متاسفانه با روش قدیمی گاز کولر به تنهایی وارد سیستم کولر اتومبیل می شود و اصطلاحاً کمپرسور خشک کار می کند که این موضوع باعث بد کار کردن کمپرسور و در نهایت آسیب دیدن سیستم کولر خودرو می شود. هزینه گزافی برای تعمیر و تعویض قطعات سیستم خنک کننده ایجاد می کند و نهایتاً موتور خودرو نیز آسیب جدی می بیند.

یک دستگاه شارژ گاز کولر خوب چیست؟

با پیشرفته شدن تکنولوژی شارژ گاز کولر، دستگاه هایی تولید شده که با دقت بالا باعث کاهش اشتباهات انسانی ناشی از عدم تمرکز یا نداشتن دانش کافی می شود، دستگاه های تمام اتوماتیک گاز کولر و هوا را از سیستم کولر خودرو خارج و گاز جدید به همراه روغن گاز را وارد کمپرسور کولر اتومبیل می کند.

این دستگاه ها در بازار کنونی از تنوع برند و مدل بسیاری برخوردار هستند، مدل های بی کیفیت و به طبع آن ارزان قیمت این کالا متاسفانه هیچ تفاوتی با روش دستی زیان بار ندارند که شامل یک بدنه ، 1 عدد کپسول و 2 عدد گیج فشار و یک پمپ وکیوم می باشند که انجام عملیات با این دستگاه هیچ بهبودی در روند سیستم خنک کننده خودرو ایجاد نمی کند و اتلاف پول و سرمایه و مهمتر نارضایتی مشترهای فهیم را در پی دارد.
بطور کلی یک دستگاه شارژ گاز کولر استاندارد باید دارای کمپرسور، پمپ وکیوم فیلتر خشک، اواپراتور با ظرفیت برودت مناسب، ، گیج های فشار، شیلنگها و اتصالات استاندارد و شیرهای قطع و وصل جریان گاز باشد تا بتواند یک عملیات شارژ گاز کولر استاندارد را انجام دهد.

مدل های به روزتر این دستگاه ها شامل آپشن هایی مانند پایگاه داده، پرینتر، صفحه کلید، نمایشگر و کمربند حرارتی (heating belt) می باشند.

گفتنی است که خودروهای مدل روز از دو مدل گاز به نام های R134a و 1234YF استفاده می کنند. گاز R134a یک گاز عمومی است و دستگاه شارژ گاز کولر قطعاً قابلیت شارژ و تزریق این نوع گاز را دارند ولی در مورد گاز 1234YF که سازگار با محیط زیست است بایستی توسط دستگاه هایی که آپشن تزریق این گاز را دارند استفاده نمود تا قادر به شارژ این نوع گاز در کمپرسورهای مربوطه باشید.
خودروهای هیبریدی HYBRID نیز از گاز و روغن مخصوص به خود بایستی شارژ و تامین شوند.

بهترین دستگاه شارژ گاز کولر خودروی سواری و سنگین

این نوع دستگاه ها امروزه در کشور ما به وفور یافت می شوند و عمده آنان با ظاهر فریبنده اما متشکل از اجزای کاملاً ابتدایی می باشند و به عبارتی یک مخزن گاز کوچک 8-6 کیلویی، یک پمپ وکیوم ضعیف از حیث ظرفیت و مهم تر از همه کیفیت نامرغوب شیلنگ ها و کوپلینگ ها و اما یک کابینت زیبا و با کیفیت که بتوان نقاط ضعف دستگاه به اصطلاح شارژ کولر را پوشش دهد.

ما با مشتری هم عقیده هستیم که با این تنوع برند و نام چگونه از نظر فنی و مهندسی به نقطه اطمینان برسند تا بتوانند بهترین را انتخاب کنند. ما دستگاهی را پیشنهاد میکنیم که اولاً شما بتوانید به وب سایت کارخانه تولید کننده با برند درج شده بر روی دستگاه است مراجعه کنید و ثانیا اطلاعات فنی قطعات و اجزا کاملاً مشخص و ذکر شده باشد و ثالثاً از خدمات پس از فروش و پشتیبانی در سایت شرکت تولید کننده ذکری به میان آمده باشد.
طبیعتاً دستگاهایی با تکنولوژی روز اروپا ارجحیت به نمونه های دیگر دارند زیرا آنان خود طراح و صاحب دانش فنی و در بازارهای بین المللی صاحب جایگاه و رتبه هستند و تولیداتشان مانند تولیدات کشورهای آسیایی درحال توسعه کپی کاری محض بدون پشتوانه فنی نمی باشد.

کاربر بایستی بتواند با دقت بالا و به سادگی هر چه تمام تر عملیات شارژ گاز خودرو را انجام داد و این میسر نیست مگر با آموزش کاربری دستگاه و آن هم آموزش توسط فرد دوره دیده در اروپا.
مدل های دارای عملکرد اتوماتیک با داشتن پایگاه داده از این حیث بسیار روند عملیات شارژ گاز کولر را سهولت بخشیده‌اند. لازم به ذکر است که صرف داشتن پایگاه داده روی دستگاه ها دلیل بر مرغوبیت آن دستگاه نیست.

قیمت خرید و فروش دستگاه شارژ گاز کولر

این دستگاه‌ها بازه قیمتی نسبتاً وسیعی دارند که این تفاوت قیمت ناشی از کیفیت ساخت، توان عملیاتی، دقت در انجام عملیات، آپشن های موجود روی دستگاه و … می باشد. برای دریافت مشاوره فنی رایگان در مورد این محصول و اطلاع از قیمت های دستگاه شارژ گاز کولر با ما بگیرید.